Pages

11 Mart 2013 Pazartesi

Türkiye'nin İlk Çocuklar İçin Aktivite Malzemesi Satan Sitesi Açıldı .

3.5 yıldır Poyrazlı Günler'i , yaklaşık 7 aydır da Çocuklu Geziler 'i yazan ,aynı zamanda çalışan bir blogger anne o . Blogger dünyasında epey yol kateden oğluyla beraber çok gezen bol bol aktivite yapan sevgili arkadaşım Nihal  ; yeni bir websitesi açtı. www.handykids.com.tr

Sadece çocuklara özel aktivite malzemesi satan ilk (ve şimdilik tek) websitesi. Bu alandaki büyük eksikliğin sıkıntısı kendiside çeken sevgili girişimci arkadaşımız :) yurtdışında aktivite malzemeleri satan bir firmanın distrübütörlüğünü aldı. Yurtdışı dediysem yanlış anlamayın :) Ürünler kesinlikle Çin Malı değil. Hepsi İngiltere'den geliyor. İçiniz rahat olsun :)

Ben bu girişimci arkadaşımı can-ı gönülden kutlarım.. Gerçi site açılalı bu kadar kısa süre olmasına rağmen ilginin yoğunluğu nedeniyle ne kadar doğru bir karar verdiği de ortada. Umarım daha güzel yerlere gelir HandyKids . Ben gönülden destekliyorum. Bundan sonra oğum için tek tek aktivite malzemesi toplamama gerek kalmadı :) O kadar güzel ve yaratıcılığı  destekleyici ürünler varki.

Kendisinden HandyKids 'i dinleyecek olursak :


Handy Kids nedir?
Handy Kids , “becerikli çocuklar” anlamına geliyor. Ürünlerin tamamı çocukların el becerilerini geliştirmeye yönelik. Kutunun içinden yapacağı aktiviteyle ilgili tüm malzemeler çıktığı için anneler hem fikir hem malzeme bulma derdinden kurtulmuş oluyor. Ürünler İngiltere’den ithal, çocuk sağlığına uygun malzemelerden üretilmiş, ve tüm güvenlik testlerinden geçmiş.

Handy Kids fikri nasıl ortaya çıktı?
Oğlumla aktivite yapmayı ve gezmeyi çok seviyoruz. Çevremdeki annelerden en sık duyduğum soru hep şu olmuştur : “Bu aktivite fikirlerini ve malzemeleri nereden buluyorsun ?” Aktivitelerin çoğunu yabancı bloglardan buluyorum; fakat bazen insanın, özellikle de çalışan annelerin fikir aramaya bile vakti olmuyor. Malzeme konusu da ayrı bir sıkıntı. Yurtdışında çok sık rastladığım “do it yourself” yani “kendin yap” diye tabir edilen setler vardır, içinde çocuğun yapacağı aktiviteyle ilgili tüm malzemeler olur. Bunların benzerlerinden Türkiye’de zaman zaman görüyordum, ama fiyatları çok yüksek buluyordum. Buradan yola çıkarak Türkiye’ye bu tarz ürünler getirmeye karar verdim, ve böylelikle www.handykids.com.tr doğmuş oldu.

Handy Kids nasıl bir site?
 www.handykids.com.tr  ürünlerimizin satıldığı tek e-ticaret sitesi. Fakat www.handykids.com.tr sadece ürün satan klasik bir e-ticaret sitesi olmayacak. Sitemizin blog kısmı var ve burayı aktif olarak kullanacağız. Blog kısmında paylaşacağımız ürünlerle ilgili yazılarda; ürünün kutusundan neler çıktığı ve nasıl yapılacağı detaylı fotolarla anlatılıyor olacak. Böylece ürünün sadece kutusuna bakarak seçmeniz gerekmeyecek. Ayrıca ürün çocuğunuzun zevkine hitap ediyor mu, yaş grubuna uygun mu, bu soruların yanıtlarını da blog kısmındaki yazılarda görebileceksiniz. Blogger geçmişime dayanarak blog yazılarına çok önem veriyorum. annelerin pek çok faydalı bilgiyi bloglardan edindiğine inanıyorum. Bu da www.handykids.com.tr yi sadece ürün satan sitelerden ayıran en önemli özellik olacak.

Handy Kids’te ne tür ürünler bulabilirim?
Handy Kids’de birçoğu hazır kit halinde aktivite setleri bulabilirsiniz. Tamamı çocuğunuzun el becerilerini geliştirmeye yönelik ahşap setler, alçı aktivite setleri, elişi setleri, maske yapma setleri, boyama setleri, köpük aktivite setleri bulabilirsiniz. Hazır kitlerin yanı sıra bolca değişik aktivite malzemeleri de bulabilirsiniz craft paketleri, şönil, makas , boyama örtüsü tarzı ürünlerle aklınızdaki aktiviteleri kolaylıkla yapabilirsiniz. 

handykids te satın alabileceğiniz bazı setlerin resimleri aşağıda .Ama bence vakit kaybetmeden siteye göz atın :) Zira bazı setlerden sayılı gelmiş ama setlere ilgi oldukça fazla :)
2 yorum:

  1. Merhaba blognuzu çok beğendim hemen izlemeye aldım.Düşünceleriniz çok hoş bende sizi blogma bekliyorum umarım kırmaz bize katılırsınız sevgiler:))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim Sevgili Hatice .Bende hemen ziyarete geliyorum :)

      Sil

Değerli yorumlarınızı bekliyoruz :))