Pages

27 Şubat 2013 Çarşamba

Yumurta Kolisinden Tırtıl Yapımı

Sonunda bizde yaptık :) Yumurta kutusundan tırtıl yaptık. O da yetmedi alt parçasıyla römork yaptık.Oda diğer postta . Tırtılı Evrim gördü bilgisayarda yapalm dedi  :) Artık o kadar alıştı ki bişeyler yapmaya.Bir kaç gün üstüste faaliyet yapmazsak soruyor , "anne bişeyler yapalım "diyor

Geçen gün aramızda geçen konuşma :

Evrim : anne bişeyler yapalım
Ben : ne yapalım oğlum
E.: mesela bir yarış arabası yapalım
B : Hım nasıl yapalım
E : önce mavi bir kartona ihtiyacımız varr
B : ee sonra
E : sonra 2 daire keselim (2 tekerli olacak galiba ) Sonra böyle böyle yapıştıralım . (elleriyle bir sürü hareketler yapar ) Hadi anne malzemelerimizi toplayalım :)

Tabi o bu yazdığım gibi net konuşamıyor ama kurduğu cümleler tamamen bunlar. O yarım yamalak konuşmaları daha bir şirin oluyor çocukların :)
Mesela bilgisayara --bilskaar--gibi bişey söylüyor  .tuvalete --tuyavet --- diyor hala :)))

Gelelim tırtılımıza  .Yumurta kolisini ben küçük küçük kestim Evrim boyadı .Arasından ip geçirerek hepsini birbirine bağlamış olduk. Ama fazla uzun olduğu için hep ters döndü.Bizde kırık pastel boyalarımızı koyarak yük vagonuna çevirdik :) Çok uzun ömürlü olmasada o gece epey oynadı Evrim onunla .1 geceyi daha kurtarmış olduk böylece. Zaten Evrim Arda için önemli olan sonunda ortaya çıkan oyuncak değil. daha çok yaparken eğleniyor. Yapım aşamalarında aktif görev alıyor ve çok mutlu oluyor.

3 yorum:

  1. çok güzel olmuş elinize sağlık :)

    YanıtlaSil
  2. EVRİMİN ETKİNLİKLERE OLAN İSTEĞİNE VE KATILIMINA GERÇEKTEN BAYILIYORUM MAŞALLAHHH :) İNŞALLAH BİZİM EFE BEY DE EVRİM ABİSİNİ ÖRNEK ALIR :)
    BUARADA ÇALIŞMALARINIZDA YİNE HARİKA OLMUŞ EMEĞİNİZE SAĞLIK :)

    YanıtlaSil

Değerli yorumlarınızı bekliyoruz :))