Pages

28 Ekim 2012 Pazar

Evrim Arda'nın Kitapları 51-52

Tübitak 'ın bir çok kitabını incelediğimde beğendim ben. Henüz az kitabımız olmasına rağmen edindikçe sizlerle de paylaşmayı düşünüyorum. İlk sırada Evrim Arda nın en sevdiği kitap . 1001 Hayanı Bulun Kitabı. Kitap +3 olmasına rağmen biz 2 yaş civarı edindik. Çok ta sevdik. Henüz saymaya başlamasakta kitaptaki hayvanları arayıp bulmak çok hoşumuza gitti. Hatta bilmediğimiz yeni hayvanları öğrenirken ummuduğumdan daha fazla vakit geçirdik. Bir çok anne biliyordur bu kitapları zaten ama ben çok sevdiğimiz için yazmadan geçemedim. 

Diğer kitabımız ise Denizdeki 1001 Şeyi Bulun. Bu kitabı diğeri kadar sevmesekte arada aklımıza geldikçe çıkarıp bakıyoruz hayvanlara .Sırada okunacak alınacak daha çok tübitak kitabı var. Diğer çocuk kitaplarına kıyasla oldukça başarılı ve fiyatları da oldukça uygun tübitak çocuk kitaplarının. Bir çok kitapçıda internet sitesinde satılmasına rağmen tübitak.gov.tr adresinden kitapları inceleyip http://esatis.tubitak.gov.tr/ den siparişte verebilirsiniz. Ama bi çok kitap satış sitesinde fiyatlar daha ucuz. Mesela : www.kitapyurdu.com da Benden söylemesi... Serinin diğer kitapları da : 

1001 Minik Hayvanı Bulun : http://www.tubitak.gov.tr/sid/24/cid/9483/index.htm 
Yaşadığımız Yerdeki 1001 Şeyi Bulun : http://www.tubitak.gov.tr/sid/24/cid/29200/index.htm Çiftlikteki 1001 Şeyi Bulun : http://www.tubitak.gov.tr/sid/24/cid/29199/index.htm Bu kitapları alıcaz ama benim özellikle merak ettiğim ve almak istediğim 2 kitap : 
1--3 Yaşındaki Çocuklarla Yapılabilecek 50 Etkinlik 


50 Things to do with Your 3-Year-Old, 2011
Caroline Young
Çeviri: Şermin Korkusuz

Kart Sayısı: 52
Boyutları: 8,5 x 13 cm
ISBN 978-975-403-658-9

Bu kutuda, 3 yaşındaki çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz pek çok etkinlik, çeşitli oyunlar, eğitici şarkılar ve daha birçok eğlenceli öneri bulacaksınız.

TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları 431

2-- Birlikte Oynayalım 


Play With Us, 2005
Oriol Ripoll
Çeviri: Barış Bıçakçı

Sayfa Sayısı: 122
Boyutları: 22,5 x 26,8 cm
ISBN 978-975-403-526-1 (karton kapaklı)

Birlikte Oynayalım’da, dünyanın dört bir yanından seçilmiş 100 oyun bulacaksınız. Bunlar, evde veya dışarıda, kendi başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz oyunlar. Belki çok sevdiğiniz bir oyunun ilk ortaya çıktığı yeri öğrenip şaşıracaksınız veya arkadaşlarınızla oynadığınız bir oyuna çok benzer bir oyunu dünyanın diğer ucundaki çocukların da oynadığını keşfedeceksiniz. Bir yandan da, ülkenizde bilinmeyen yeni oyunlar öğrenmenin keyfini yaşayacaksınız.Bu arada çocuğunuzun yaşı 3 olduysa ve Meraklı Minik Dergisi ile henüz tanışmadıysanız onu da şiddetle tavsiye ederiz :)) 
Bol kitaplı bol aktiviteli günler ......

4 yorum:

 1. neler çıkmış yahu ben ilkokula başlamadan boyama kitabı dışında kitabım olmamıştı hala durur bir tanesi saman yaprak .. ilk okula başladık ayşegül serisini okuduk :) şimdiki bebekler bilinçli bebek :)))

  YanıtlaSil
 2. merhabalar 3 yaşındaki çocuğunuz ile yapılıcak 50 etkinlik kitabı benimde listemde var aldınızmı içeri hakkında bilgi verirmisiniz..teşekkürederim..

  http://azraecrin.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 3. Merhaba henüz edinemedik maalesef. Yakın zamanda edinmeyi düşünüyorum ama :) Kim daha önce edinmiş olursa tecrübelerimizi paylaşalım olurmu :) Bu arada blogunuzu ziyaret ettim. Kızınız çok tatlı maşallah. 41 kere maşallah Nazar değmesin :)

  YanıtlaSil
 4. OLUR TABİKİ :) ÇOK TEŞEKKÜREDERİM SAĞOLUN..AMİNN...

  YanıtlaSil

Değerli yorumlarınızı bekliyoruz :))