Pages

3 Eylül 2012 Pazartesi

Evrim Arda'nın Kitapları 39-40

Genel olarak  güzel 2 kitap olmasına rağmen Evrim Arda pek sevmedi Oburcuk Keskindiş ' in hikayelerini.
İtiraf edeyim benimde çok çok tarzım olduğu söylenemez. Bazı kelimeler gereksiz yere fazla tekrarlanmış. Mesela Oburcuk Keskindiş in ismi uzun ve çok sık tekrar. Aslında o kadar çok güzel yabancı dilden çevrilmiş kitap varki sanki çeviri olduğu için beğenemedik desem haksızlık etmiş gibi olacağım.Neyse eminim bu kitabında çok seveni vardır. Ama benim internette kitap tavsiyesinde bulunan blogger arkadaşlarımdan hiç birisinin blogunda bu kitabı tavsiye ettiğini hatırlamıyorum.Mesela bi aç tırtıl kadar meşhur ve tavsiye edilen bir kitap değil :) Bende atlamış olabilirim tabiyki.
Her neyse kitapların özeti ve resimleri aşağıda :))

 1 - Oburcuk Keskin Diş

Yazar:Charlotte Middleton 
 
Yaban çiçekleri hakkında bir kahramanlık masalı..

Yaban Çiçeği Diyarı'nda yaşayan gine fareleri,yaban çiçeği yaprağı kemirmeyi çok seviyor. O kadar çok yiyorlar ki, yaban çiçekleri yavaş yavaş ama kesin bir şekilde yok oluyor. O yüzden de Oburcuk'un bu işe el koyması gerekiyor.

Ama bakalım bu genç, cesur ve azimli gine faresi, Yaban Çiçeği Diyarı'nın geleceğini kurtarmak için gereken sabrı gösterebilecek mi? Kalan tek yaban çiçeğinin gücü geleceği kurtarmaya yetecek mi?   
 

 


 
 
 

 2 -  Oburcuk Keskin Diş

Yazar:Charlotte Middleton
 
Kitap Özeti: Mini canavarlar hakkında bir masal Oburcuk Keskin diş ve arkadaşı Süslü’nün evcil hayvan olarak beslediği altı tane tırtıl vardı. Bu en yakın arkadaşlar tırtıllarının bakımına çok özeniyordu ama birgün çok sevdikleri tırtıllar ortadan kayboldu! Tırtıllar kaybolduktan sonar bizim bahçıvan gine fareleri, Yaban Çiçeği Diyarı’nın dedektifleri oldular ve Bay Gülkemiren’in de yardımıyla, bu mini canavarların kayboluşunun üzerindeki gizemi size anlatacağımız bu renkli ve nefis masalda çözdüler. 
 
 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli yorumlarınızı bekliyoruz :))