Pages

31 Mart 2010 Çarşamba

MART 2010 :)

Evrim Arda artık yan dönüp uyuyor

Minik oğluşumuz artık sağına soluna dönmeye başladı.Aslında 15-20 gündür dönüyor ama şimdi çok rahat şekilde istediği tarafa manevra yapabiliyor.
 Hatta artık kendisi nasıl isterse öle yatıyor. Genelde yan dönerek uyuyor artık Arda elma püresi yiyor :)

Bazen sadece Evrim bazende sadece Arda diyorum. Ama genelde ikisini birden kullanıyorum . Çünkü büyüyünce hangi ismini kullanmak isterse istesin bizim ağzımız ona alışmış olsun .

Evet Arda elma püresi yiyor bu resimdeBıcı Bıcı ya hazırlık = Evrim Arda çıplak aaaaa :)

Banyo yapmayı seviyor minik oğluşumuz. Heleki soyunmayı çok seviyor. Giyinmekten o kadar hoşlanmıyor tabiyki. Ama artık yaz geliyor bundan sonra hergün bıcı bıcı yaparız ince ince giyiniriz
 Bebişlerde haklı. Kış olunca kat kat giydiriliyorlar Kol bacakları bile rahat rahat hareket edemiyor haliyleEvrim Şaşırmışşşşş :)

AAAAAAA Evrim şaşırmış gördünüzmü ? 

Mama yedik göbüşümüz şişti :)

Tam yemek arkası göbüşümüz kocaman oldu. keyfimizde yerinde OHHHH


Evrim Arda Hastanede :(

Uzun zamandır devam eden atopik dermatitimiz maalesef geçmek bilmiyor. Daha önce alerji testimizde bişey çıkmadığı için şimdi kapsamlı bir test yapılacak. Ve daha önceki kan sayımında aşırı kansız çıktı Evrim Arda. Bunu demir damlalarını sevmemesine bağlıyorum tabiyki. hiç kusma alışkanlığı olmayan oğluşum bu damlayı verir vermez kusuyordu. Doktor tavsyesi ile başka bir demir damlasına geçmemize rağmen yine sevmedi. Şimdi içinde çok daha fazla demir bulunan demir şurubuna başladık.Onuda sevmiyor tabiyki ama şimdi biraz daha büyüdüğü için elma püresinin içine koyarak veriyoruz.O zaman kusmuyor. Bugün elinin üzerinden 3 adet tüpe kan alındı. Maşallah diyiyim hiç ama hiç ağlamadı. Hemşire ablalarımız çok sevdi. Bu arada kilosunuda tarttırdık. Geçen 1 ay hiç kilo almamasına rağmen bu defa 15 günde yarım kilo almış .Çok sevindim. Sanırım bunda demir şurubu ve alerji şurubunun etkisi var.10 gün sonra kan tahlillerimizin sonucunu alıcaz. İnşallah neye alerjisi olduğu çıkarda rahatlarız. Böyle bilmemek daha kötü.Yanakları ve elleri kızarıyor bişeye alerjisi var ama maalesef henüz bulunamadı.Güzel Allhaın bütün yavrucukları korusun.Uykudan uyandık keyfimiz yerinde :)

Oğluşum ukudan uyanınca genelde keyfi yerinde oluyor. Ama hele birde uykusunu tam olarak aldıysa oh deymeyin keyfine keratanın. Bülbül gibi oluyor agu lar gugu lar gülücükler


Evrim artık düt le oynamaya başladı :)

Evrim Arda artık oyuncak arabalarla oynamaya başladı. Gerçi daha ne bulursa oynuyor özellikle araba diye bi tercihi yok ama resimdeki turuncu arabayı (tek arabası) çok seviyor. Renginden olsa gerekİlk defa yoğurt yedik hemde özel yoğurt bir bakın :)

Evrim Arda artık 6 aylık olmak üzere. Yavaş yavaş menümüzü zenginleştirmeye başladık tabi. Bugün ilk defa yoğurt yedi. Hemde bayıla bayıla
 Dün devam sütü ile (2 numara biberon maması) daha önce yediği meyve pürelerinden birisinin boş kavanozunun içine (125 gr) yoğurt mayaladık .Aradan 3-5 saat geçince yoğurdumuz oldu .Gecede dolaba koyduk .Bugünde bayıla bayıla yedik. Ben bile bayıldım tadına baktım süper olmuş çok lezzetli olmuş. hafif tatlı olduğu bebek mamaları buda hafif şekerli olmuş Tek kelimeyle ilk yoğurt deneyimimiz SÜPERRRR Bakın ispatı aşağıda : Yine yoğurt yedik ama :)

Yine yoğurt yedik ama Bu defa yine kaçırılmaması gereken pozlar yakaladık .Çok fotojonik bir oğlum var maşallah. Hemde fotoğraf çektirmeyi çok seviyor.Daha bacak kadar boyuyla makina çekerken ne iş yapıyorsa bırakıyor ve çekim yapılmasını bekliyor.Üstelik kameranın gözüne gözüne bakmayı da ihmal etmiyor İnanmazsanız aşağıdaki resimlere bakın

En sevdiğimiz oyuncağımızla oynuyoruz

Evrim arda en çok bu oyuncağını seviyor.Hem ses yapıyo hem aynası var küçük hem boncukları hareket ediyor hemde diş kaşıyıcıları var.O yüzden elinden düşürmüyor. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli yorumlarınızı bekliyoruz :))